ДП УкрЦВТ
Авторизація

Зміни до порядку відомчої реєстрації тракторів

ukrcvt 1-09-2020, 16:14 ---

  У серпні 2020 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1168 про зміни, що вносяться до постанови КМУ від 8 липня 2009 р. № 694 “Про затвердження Порядку відомчої реєстрації та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів”. Зміни стосуються уточнення формулювання щодо застосування документів з підтвердження відповідності при першій реєстрації сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин. Такими документами є сертифікат відповідності затвердженому типу та сертифікат затвердження типу.

  Що ж це за документи і чому необхідні були уточнення стосовно їх застосування при відомчій реєстрації?

 Юридичні документи - сертифікат затвердження типу та сертифікат відповідності затвердженому типу - передбачені Технічним регламентом затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 р. № 1367 і підтверджують позитивний результат проведення процедури затвердження типу, оцінки відповідності транспортних засобів та їх виробництва, аналізування документації. 

  Сертифікат затвердження типу може видаватись як на серійне виробництво так і на одиничні зразки техніки.

  Повну відповідальність за правильність видачі сертифіката затвердження типу та достовірність наведеної в ньому інформації несе орган затвердження типу – компетентна юридична особа, призначена на виконання цих робіт в установленому порядку. Таким органом затвердження типу є Державне підприємство "Український державний центр по випробуванню та прогнозуванню техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва" (ДП "УкрЦВТ").

  Сертифікат затвердження типу, як правило, видається на серійне виробництво тракторів та причепів і свідчить про те, що виробник має всі умови їх виробляти і що даний тип транспортних засобів відповідає вимогам згаданого вище технічного регламенту. Якщо виробник у подальшому буде виробляти свої транспортні засоби відповідно до технічного опису типу, який є невід’ємною частиною сертифіката затвердження типу, то його продукція буде відповідати всім встановленим вимогам.

  Якраз той факт, що конкретний зразок транспортного засобу вироблений відповідно до технічного опису типу, і підтверджується сертифікатом відповідності затвердженому типу. Цей документ видається на підставі сертифіката затвердження типу самим виробником під свою відповідальність або його уповноваженим представником на конкретний зразок з вказанням варіанту, версії та його заводського номеру. До нього обов’язково додається короткий технічний опис конкретного варіанта або навіть версії транспортного засобу. Орган затвердження типу має інформацію щодо осіб, яким доручається підписувати сертифікати відповідності затвердженому типу, і контролює систему підготовки і видачі цих сертифікатів під час чергового (позачергового) проведення технічного нагляду за виробництвом продукції.

  При реєстрації інспектор має запитувати сертифікат відповідності затвердженому типу. Сертифікат затвердження типу або його копія в такому випадку для реєстрації не потрібні.

  Інша справа одиничні зразки тракторів і причепів, які, як правило, ввезені в Україну з інших країн. Інформація щодо виробника черпається з наданих документів та інших відкритих джерел. Сертифікат затвердження типу видається органом затвердження на ті конкретні зразки, які успішно пройшли випробування з метою оцінки відповідності вимогам технічного регламенту. Сертифікатом затвердження типу підтверджується відповідність конкретного трактора чи причепа встановленим вимогам. Видача сертифіката відповідності затвердженому типу у цьому випадку не передбачається.

  При реєстрації інспектор має запитувати сертифікат затвердження типу і ні в якому разі не вимагати сертифікат відповідності затвердженому типу.

  Ці особливості застосування сертифікатів при реєстрації і були предметом внесення змін до постанови КМУ від 8 липня 2009 р. № 694.

Читайте також
Авторизация